Menu

Inloggen

Zoeken

Vakhavo, een mooie combinatie van theorie en praktijk

Havo leerlingen die wekelijks een praktijkdag hebben.
Een mooie vorm van onderwijs!

 

Met de Vrienden van Elektro en Installatietechniek waren we op bezoek bij het Calvijn College. Waar Martin van de Zande ons rondleidde in hun prachtige praktijklokaal en ons meer vertelde over de werkwijze van de vakhavo.

 

Naast hun VMBO-leerlingen bieden ze bij het Calvijn College namelijk ook hun HAVO leerlingen de mogelijkheid tot nader kennismaken met bouwen en techniek. Het ‘gewone’ havo-programma wordt verrijkt met een dag per week technische praktijk.

 

We spraken verschillende jongens én meiden die druk aan het sleutelen waren. ‘Ik kijk wekelijks uit naar deze dag praktijk’ zei een leerling. Hoe leuk is dat! Daarnaast draagt deze vorm van onderwijs enorm bij aan een betere aansluiting bij een technische vervolgopleiding. Hier komen HAVO leerlingen met MBO leerlingen in de klas welke op het praktische gedeelte vaak een voorsprong hebben.
Enfin, een mooie combinatie van theorie en praktijk.

 

Een video uit het archief.